Kolarstwo górskie (tzw. enduro) a rodzina

Kiedy przygoda spotyka się z umiejętnościami…

zaczyna się prawdziwa jazda!
Tę myśl zaczerpnęłam z publikacji Wydawnictwa Buk Rower pt. „Jazda rowerem górskim”, której autorami są Brian Lopes i Lee McCormack.

Warto?
Czy w dobie zatrzęsienia filmów szkoleniowych dostępnych za darmo na różnych platformach internetowych, w sytuacji, gdy mamy pod ręką bogatą ofertę przeróżnych firm specjalizujących się w szkoleniu techniki jazdy na rowerze MTB, warto kupić poradnik w wersji papierowej – czy warto kupić książkę?

Moim zdaniem tak. Książka jest doskonałym uzupełnieniem wiedzy zdobytej podczas szkolenia techniki jazdy. Jeśli już mamy jako takie pojęcie o tym, w jaki sposób radzić sobie na rowerze, informacje zawarte w poradniku mogą nam pomóc. Podczas szkolenia instruktorzy przekazują nam sporo informacji, sporo zapamiętujemy, zwłaszcza, że jest to poparte praktyką, bo na szkoleniu trzeba ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć, dopóki starczy czasu i sił. Ale gdy po takim szkoleniu otworzymy sobie książkę, przeczytamy w niej, że instruktor miał rację, i zapamiętujemy jeszcze więcej. Łatwiej zrozumieć i zapamiętać, a później stosować. Do tego film na youtube, podglądanie dobrze jeżdżących kumpli i… świat staje otworem. Zaczyna się prawdziwa jazda.

Motywatory

cytat

Wspomniana książka „Jazda rowerem górskim”, oprócz porad praktycznych, zawiera również ciekawe spostrzeżenia dotyczące uwarunkowań psychologicznych. Może to nam pomóc w przełamaniu różnych barier. Oto moja ulubiona porada:
„Jeżeli potrafisz sobie wyobrazić, że coś robisz – skaczesz albo przejeżdżasz trudną sekcję, to zwykle potrafisz to zrobić. Jeśli natomiast widzisz tylko pusty ekran (albo własną wywrotkę), oznacza to najczęściej, że ci się nie uda.Kiedy większość riderów dochodzi do pustego ekranu, zaczynają się spinać i popełniają błędy. Jeśli czegoś nie widzisz, to lepiej nawet nie próbuj”.
Po przeczytaniu tego fragmentu doszłam do wniosku, że JA WIDZĘ. I mimo to rzadko próbuję. A więc – do dzieła. Książka mi pomoże. Książka, instrukcje dobrych riderów i filmiki z internetu. A przede wszystkim cierpliwe trenowanie.

fbMB

Reklamy
This entry was published on 18 grudnia 2016 at 15:51 and is filed under Bez kategorii. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: